ترازوی سه اهرمی چیست؟

  • ۱۶۶۴

همان طور که می دانید ترازو برای وزن کردن اجسام یا حتی مایعات در ابعاد و شکل های مختلف و با کاربردهای متفاوت طراحی و ساخته شده اند که یکی از این ترازوها ترازوی سه اهرمی است.ترازوی سه اهرمی جزو زیر گروه ترازوهای آزمایشگاهی است.دقت این ترازو بسیار زیاد است و برای اینکه بتوانید از این ترازو استفاده کنید، باید اطلاعات کافی داشته باشید تا دستگاه را دچار مشکل نکنید و وزن کردن شما نیز با مشکل روبه رو نشود.

ترازوی سه اهرمی چیست؟


از این ترازو معمولا برای اندازه گیری جرم استفاده می شود. طرز کار کلی این ترازو اینگونه است که جسم مورد نظر را در کفه ی قرار داده و براساس قانون اهرم ها ، وزنه ها را آن قدر جا به جا می کنیم که اهرم ها مقابل خط نشانه ثابت شوند و با جمع کردن عدد وزنه ها میتوان جرم جسم مورد نظر را تعیین کنیم.از این ترازو معمولا برای اندازه گیری جرم استفاده می شود و ظرفیت آن 0.1 گرم تا 2610 گرم است.

برای اینکه بتوانید از این دستگاه استفاده کنید باید شاهین ترازو را در دست هایتان نگه دارید و تمامی وزنه ها را روی درجه ی صفر قرار دهید و به آرامی شاهین را رها کنید. با این کار عقربه شاهین باید در مقابل صفر قرار گیرد و در غیر این صورت با پیچاندن پیچی که در زیر ترازو برای تنظیم قرار دارد باید عقربه را مقابل صفر قرار دهید.بعد از تنظیم کردن ترازو، کار توزین را می توانید شروع کنید.

برای وزن کردن دقیق باید جسم مورد نظرتان را در کفه ی ترازو قرار دهید و به یاد داشته باشید که شاهین را در دست نگه دارید تا کفه بالا و پایین نرود.وزنه ی سنگین تر را جابه جا کنید و زمانی که وزنه را قرار دادید باید آهسته شاهین را رها کنید و چشمتان به نوع نوک عقربه باشد. اگر وزنه قرار داده شده بر روی کفه سنگین تر باشد، باید آن را به جای اول یعنی صفر برگردانید و از وزنه های اهرم دوم استفاده کنید.

فراموش نکنید که جا به جایی وزنه ها باید دقیق انجام شوند و اگر وزنه ی اول سبک تر و وزنه بعدی شما سنگین تر باشد، باید وزنه را نزدیک سبک تر بر روی ترازو قراردهید و برای ادامه وزن کردنتان از وزنه های اهرم سوم استفاده کنید.وزنه های اهرم سوم را نیز باید تا زمانی که عقربه در مقابل صفر قرار گیرد باید جابه جا کنید. به یاد داشته باشید که در تمام جابه جایی وزنه ها باید شاهین ترازو را با دست ثابت نگه دارید و حرکتی نداشته باشید تا بتوانید وزن دقیق تری بدست بیاورید.


2

  • بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است

    سلام سایت زیبا و قشنگی دارین ***** **** ***** **** ** ** **** ******* * *** ****
    *****
    ***************************************************************

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

The MFG team

با اعضای تیم ما بیشتر آشنا شوید.

می توانید بخشی از مطلب مورد نظر را برای آشنایی خوانندگان خود در اینجا قرار بدهید. می توانید بخشی از مطلب مورد نظر را برای آشنایی خوانندگان خود در اینجا قرار بدهید. می توانید بخشی از مطلب مورد نظر را برای آشنایی خوانندگان خود در اینجا قرار بدهید. می توانید بخشی از مطلب مورد نظر را برای آشنایی خوانندگان خود در اینجا قرار بدهید. می توانید بخشی از مطلب مورد نظر را برای آشنایی خوانندگان خود در اینجا قرار بدهید.

بیشتر

من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید